Donate using PayPal

Photo listing : other

The most recent photos are listed first. See also photomap view.

This listing only shows photos within a square radius of 50 kilometres of the centre of Czech Republik.
Go to the national CycleStreets photo listings for photos beyond.

Kolbenova (****) Hluboká. Eskalátor do úrovně ulice.

Křižíkova x Ke Štvanici Křižíkova ulice u bus nádraží Florenc. Zoufale vyřešený veřejný prostor.

Podchod A216: Podchod ulice Opatovské (3 segmenty schodů na severu, 2 na jihu, s kočárkovými rampami) lze objet po kruhovém objezdu.

Háje (bus.terminál, **) Mělká. Pevné schodiště z nástupiště do vestibulu, i na povrch, z vestibulu eskalátory (nahoru i dolů). Na druhé straně jsou eskalátory v obou směrech a také výtah zato začínají v nadzemním podl ... [more]

Háje (pasáž, ****) Mělká. Eskalátor a šikmý výtah vedou do nadzemní pasáže, bezbarierově přístupné od severu (kina a Kosmické ulice) a jihu (od Opatovské). Druhý vstup je z povrchu.

Cyklotrasa za závorou Cyklotrasa za závorou aneb veřejné prostory nejlépe ohradit. Prahou na kole 14.5.2008.

Přejezd přes Novodvorskou

Přejezd přes Papírníkovu

Cyklostezka mezi Kamýkem a Libuší 9.7.09 Praha cyklistická: Cyklostezky spojily Kamýk a Libuš.

Křížení ČS. Exilu Křížení frekventované ulice Československého exilu. Přechod pro chodce je situován jižně od křižovatky

Sčítač Podolská Počítadlo průjezdu cyklistů na Podolském nábřeží (A2). V provozu od 1.5.2009. Dne 21.4.2011 zaznamenal 2082 průjezdů, v sobotu 17.9.2011 bylo evidováno 1688 průjezdů.

Křížení Libušiny a Vnislavovy Dojezd k Výtoni. Rovně pokračovat druhým pruhem. Na další křižovatce trasy pokračují po překonání přechodu.

Přejezd přes ul. Na Slupi Snad první pražský přejezd pro cyklisty, z roku cca 2001 (první pokus o realizaci pražského úseku Greenwaye Praha - Wien). Obousměrná cyklostezka se pak přimyká k vozovce ulice Na Slupi, bez vyvýše ... [more]

Schody s lištami na Fügnerovo nám. Schodiště z Koubkovy do podchodu pod Legerovu je opatřeno lištami pro kočárky. Nepěkné místo.

Křížení Bělehradské Nesvětelná křižovatka Bělehradské je dost nepřehledná. Křížení ulice Bělehradské je v obou směrech vhodné překonávat s pomocí přechodu na severním rameni křižovatky.

Jiřího z Poděbrad Pohled ze severu.

Retardéry a kostky Nesmyslné retardéry 2x a kostky. Nejlepší zpomalení dopravy v této ulici jsou stejně chodci chodící po vozovce.

Hrdlo U Lužického semináře Zúžené obousměrné místo (5m) na konci ulice U Lužického semináře. Následně rozdvojení trasy do ulic Cihelné a U Lužického Semináře.

Zúžení u Karlova mostu Kolo se tudy v podstatě dá jen vést.

Mostecká Ulice plná chodců směřujících na most.

Průjezd Karlovými lázněmi Úzké místo s hustým provozem. Jeďte mezi kolejemi. Řidiči pochopí, že není bezpečné vás tu předjíždět. Nejen Auto*Mat zde chce pěší zónu s průjezdem tramvají a kol.

Kolona před Národním divadlem Kolonu lze předjíždět asertivně a zároveň opatrně po tramvajových kolejích a pak se včas řadit zpět. V opačném směru nejeďte blízko dveří aut. Lépe je jet uprostřed pruhu. Řidiči poc ... [more]

Obousměrka Haštalská Touto částí ulice mohou kola v obou směrech. Od léta 2009.

Stezka na Ládví Stezku sdílíte s chodci. Nicméně je tu dost místa pro všechny.

Průjezd domem Pozor na chodce.

Frekventovaná pěší zóna Průjezd chodecky frekventovaným prostorem u stanice metra Ládví. Průjezd cyklistů od stanice metra do Burešovy ulice vyznačen piktokoridorem.

Ládví *** Mělká. Dostatečně prostorný výtah z peronu na povrch, také eskalátor nahoru. Na jižní straně Střelničné ulice vede z vestibulu rampa.

Kolony v Plynární V tomto kusu Plynární se především odpoledne tvoří velké kolony. Dlouho trvá, než semafor pustí auta na magistrálu. Vy ji můžete snadno předjet po širokém chodníku. Jinak v ostatních částech Plynár ... [more]

Dukelských Hrdinů x Kostelní Křižovatka Dukelských Hrdinů x Kostelní.

Křížovatka Kapitána Jaroše Dva nové jednosměrné přejezdy pro cyklisty dle šipek. Nově přechod a široké ostrůvky. Nově je umožněno bezpečné nepřímé odbočení ke Štrossmayerovu náměstí. V roce 2012 konečně došl ... [more]

Úzký chodník Úzké chodníky u podjezdu pod železniční tratí.

Horejšek Rašínova nábřeží Objízdná ulice pro případ, že nějaká akce téměř či zcela zneprůjezdní náplavku. Pro pomalou a ohleduplnou jízdu lepší široký chodník. Rychlejší varianta po vozovce. Nejlépe uprostřed ... [more]

Motol Tramvajový výtah Anděl -> Řepy.

Krematorium Motol Tramvajový výtah Anděl -> Řepy.

Křížení Plzeňské, rychlý provoz A133: Nebezpečné křížení ulice Plzeňské. Čtyřproudovka, auta zde jezdí >80 km/h.

Kamenitá cesta ve sjezdu Extrémní nerovnosti, kameny v cestě na sjezdu.

Panelka z Bílé Hory Alternativa tvořená panelkou a následně pěšinkou.

Nádražní X Vltavská A1, Križovatka Nádražní x Ostrovského. Ve směru do centra pozor na auta odbočující vpravo. Hned za křižovatkou také vjíždíte do cestě tramvaji. Ohlédněte se po ní.

Cestička podél tramvajové trati Podél tramvajové trati vede jen vydlážděná pěšinka. Škoda, že se tu při stavbě trati nepovedlo postavit plánovanou cyklostezku.

Geologická Tramvajový výtah Smíchovské nádraží -> Sídliště Barrandov

Pěší a bruslaři na cyklostezce A26: Cyklostezka Rokytka je poměrně frekventovaná, především bruslaři.

Výluka mezi lávkami, Rokytka Uzavírka úseku mezi lávkami přes Ocelářskou a Freyovu na A26. Schody ze stezky od Hloubětína. Poté pokračujte povrchově pod lávkou. Přerušení cca do poloviny roku 2013, než bude postaven bytov ... [more]

Kočičí hlavy ve Vodičkově Snad nejhorší novodobá pražská dlažba. Kočičí hlavy s ostrými hranami a občasnými vyvýšenými prahy. 150 metrů po tramvajovém pásu je navrženo snad tak, aby cyklisty přímo vyhánělo, a to ... [more]

Komise pro cyklistickou dopravu Magistrát hl.m. Prahy - Komise Rady hl.m.Prahy pro cyklistickou dopravu (zápisy z jednání).

Hybernská Hybernská bývá ve směru z centra ucpaná, zvlášť v odpoledních hodinách. Směrem k Bulharu má už dva pruhy, kde hodně parkují dodávky.

Pankrác (****) Mělká. Velmi prostorný (a pomalý) výtah, jinak pevná schodiště z vestibulu. Od 11.7.2012 je ve zkušebním provozu legálně použitelný staniční výtah.

Vokáčova x Budějovická Křížení Budějovické a Vokáčovy, trasa A41 kříží spojku od Brumlovky na Kavčí Hory. Chodníková stezka končí.

Budějovická x Olbrachtova Křížení Budějovické a Vyskočilovy, ve směru do centra je za křižovatkou nájezd na chodníkovou stezku A41.

Budějovická x Antala Staška Křižovatka Sedlčanské a Budějovické od centra. A41 se napojuje na hlavní ulici Budějovickou.

Budějovická Mělká. Jižní vstup do stanice.

Dvorce Odbočení z A2 nahoru na Prahu 4

Přechody a chodník u benzínové pumpy (60m) Nepříjemné přechody u benzínové pumpy, mezilehlý chodník. Legální jízda přes pumpu aspoň směrem z centra. Při sčítání v roce 2007 zde ze 700 cyklistů vedli kolo dva.

Přejezd přes Patočkovu Při přestavbě křižovatky Malovanka byl vytvořen přejezd pro cyklisty přes Patočkovu u křížení s ulicí Pod Královkou.

Lávka pro pěší (100 m) Úzká lávka (rozdělená na dvě souběžné cesty) pro pěší přes ulici Patočkovu.

Cykloobousměrka Ke Klubovně

Bahnitá pěšina u Prokopského potoka A33: Rozježděná, rozbahněná pěšina.

Jičínská x Přemyslovská Semafory. Jičínskou ulicí lze snadno jet dolů. Nahoru celkem také, auta mají snadnou možnost předjíždět kolo po kolejích.

Flora A24: Začátek cyklopruhu na ulici Vinohradské směrem z centra. Směrem do centra vede až skoro k semaforu pohodlný piktokoridor.

Flora (**) Hluboká. Eskalátor z nástupiště, pevné schody do vestibulu. Eskalátory na uliční úroveň v OC Flora (patrně s kolem zákaz vstupu).

Jana Želivského x U Nákladového nádraží Doporučená trasa po chodníku. Semafory. Předsazené prostory pro kola v křižovatce.

Přerušená Ocelářská Ulice přehrazená. Vysoké obrubníky do úrovně chodníku. Umožnit průjezd kol přirozeně nikoho nenapadl.

Českomoravská (****) Hluboká. Eskalátor do úrovně ulice.

Panelová cesta U Elektry Rozbitá panelačka v ulici U Elektry. Po výstavbě rezidenční čtvrti jistý provoz. Na cyklostezku Rokytka je možné dostat se po cca 100 m dlouhé pěšině od ulice U Elektry vpravo.

Praha -Sedlec Praha-Sedlec. Linka se zjednodušenou přepravou S4 (Praha - Kralupy n.Vlt.) a S41 (Roztoky - Libeň). Přístup na zastávku z obou konců nástupiště beze schodů.

Vyasfaltování cyklostezky v Sedlci Nový živičný koberec byl položen v září 2008.

Rampa Sedlec Nový luxusní a okořeněný úsek cyklostezky z roku 2011.

Úzké chodníkové cyklostezky A1: Úzké vyhrazené pásy pro cyklisty na chodnících po obou stranách Podbabské, dále zužované lampami.

Praha - Holešovice zastávka Praha-Holešovice, zastávka. Linka se zjednodušenou přepravou S4 (Praha - Kralupy n.Vlt.). Legální přístup na zastávku z východu a ze severu.

Nádraží Modřany Tramvajový výtah Nádraží Modřany -> Sídliště Modřany. Přístupný rampami z podchodu od stezky A2.

Přechod, úzká stezka A21: Přechod s pokynem sestoupit z kola. Prudké rampičky. Začátek úzkého chodníku s možností jet ulicí K Dolům.

Čechova čtvrť Tramvajový výtah Nádraží Modřany -> Sídliště Modřany. Foceno přímo ze stezky A21.

Přechod, úzká stezka A21: Přechod s pokynem sestoupit z kola. Chodníková cyklostezka je nepříjemně úzká. U obrubníku je prudká rampička.

Modřanská rokle Tramvajový výtah Nádraží Modřany -> Sídliště Modřany.

Sídliště Modřany Tramvajový výtah Nádraží Modřany -> Sídliště Modřany. Konečná.

Poliklinika Modřany Tramvajový výtah Nádraží Modřany -> Sídliště Modřany. Přístup od stezky přímo z podchodu.

Podjezdy u modřanské polikliniky Křižovatku podjedete podchody. Pozor na chodce.

Podchod pod ul. Generála Šišky A21: Podchod pod křižovatkou v Modřanech - chodci. Přístup po schodech k tramvajovému výtahu.

Buspruh Vídeňská Silný provoz aut. Jeden i více autobusů v pruhu za minutu. Ve směru k nemocnici do kopce tudíž těžko sjízdný pro kola. Pruh platí jen ve všední dny 6-10, 14-19. Ve směru dolů lze lépe jet vedlejší Thom ... [more]

Nepřehledný přejezd přes Voctářovu Na přelomu roku 2011/2012 byl vyznačen přejezd přes Voctářovu a vyznačen průjezd přes Elsnicovo náměstí. Ve směru do centra je průjezd dost nepřehledný!

Palmovka Tramvajový výtah Palmovka -> Vozovna Kobylisy / Sídliště Ďáblice

Křížení Kutnohorské A44: Křížení Kutnohorské je sice opatřeno vhodně umístěným přechodem, provoz je ale i tak značně silný.

U Slatiny Oba vjezdy na cyklostezky jsou od silnice zahrazeny panely, které sice spolehlivě brání vjezdu aut na cyklostezku, současně ale také ponechávají velmi úzký průjezd např. vozíkům.

Křížení Národních hrdinů 1, Z37 : Křížení silnice mezi D.Počernicemi a Štěrboholy bylo doplněno přejezdem pro cyklisty. Přesto buďte opatrní. (pozn.: Fotografie ukazuje předchozí stav).

Křížení Českobrodské A44, X114: Průjezd ul. Českobrodskou - úzký chodník, nebo řazení s auty před světelnou křižovatkou.

Křížení Broumarské 1: Křížení s ulicí Broumarskou v Kyjích. Provoz. V místě je vyvýšený přechod pro chodce, který lze použít.

Strmé klesání 1: Velmi strmé klesání z Vinice do Hrdlořez, dole vjezd do nepřehledné křižovatky.

Budějovická x Na Strži C14, A41: Řazení před křižovatkou s ulicí Na Strži. Tady provoz zhoustne. Vlevo je patrné vedení trasy A26 po chodníku, napojení je možné na přechodu vedoucímu k metru.

Křížení Novovysočanské Nepříjemné křížení ulice Novovysočanské, především od Balkánu ve vnitřním oblouku zatáčky! (lze se přesunout o 50m vpravo). Směrem d.c. následuje průjezd přes pumpu.

Stoupání Sokolovské Stoupání z Karlína do Libně není dlouhé, ale je nepříjemné. Na chodníku občas parkují dodávky a je úzký, chodců však málo. Pokud jedeme v pruhu pro auta, nemají nás jak bezpečně předjíždět. ... [more]

Křižovatka Švábky Sokolovskou ulicí lze projet jen od Karlína. Ve směru do Karlína zajišťuje bezkolizní průjezd jen když jede tramvaj. Jinak je nutné použít zdlouhavý přechod přes ulici U Rustonky. Z té vedou cyklopruhy ... [more]

Zakázaný průjezd křižovatkou I povrchovou částí mimoúrovňové křižovatky Patočkovou ulicí nelze projet legálně na kole. Cesta vede bočními uličkami a po chodnících.

Přejezd Patočkova Při stavbě tunelu Blanka byl vytvořen přejezd přes Patočkovu u křížení s ulicí Na Hubálce.

Odbočovací pruh pro cyklisty Ve směru z centra objíždíte křižovatku Malovanka ulicí Na Petynce a tady odbočíte doprava a pokračujte po chodníkovém pruhu. Stavba vynucena Blankou.

Cykloobousměrka Lidická Od prosince 2011 je Lidická ulice směrem na Anděl legálně průjezdná pro kole. Není nicméně dovolený souvislý průjezd od Palackého mostu na světelné křižovatce se Zborovskou. Legálně je možný ... [more]

Úsek bez cyklopruhů Nepříjemný úsek mezi dvěma částmi cyklopruhu na Hořejším nábřeží. Možnost jet po frekventované vozovce, úzkém chodníku či hrbolaté náplavce.

Strašnická (*) Mělká. Pevné schodiště už od nástupiště (~7m), není eskalátor ani výtah.

Nové Butovice (*) Mělká, Pevné schodiště z nástupiště.

Hůrka (***) Mělká. Prověřený výtah (jinak pevné schodiště z nástupiště).

We welcome your feedback, especially to report bugs or give us route feedback.

My comments relate to: *


Your comments: *
URL of page: * https://praha.cyclestreets.net/photos/general/
How did you find out about CycleStreets?:
Your name:
Our ref: Please leave blank - anti-spam measure

* Items marked with an asterisk [*] are required fields and must be fully completed.