Donate using PayPal

Cycling in Czech Republik

The local group for this area has not added any information yet - come back soon!

Other areas …

Latest photos of the area

See also a full list of photos in this area.

K betonárce Nebojte se dojet až k betonárce, můžete. Těsně před vraty je rampa.

K Barrandovu Tramvajový výtah Smíchovské nádraží -> Sídliště Barrandov. Bezbariérově dostupný rampou ze severní strany.

Stojan, Kaufland Libeň Kaufland Libeň, Voctářova ul. (2x kryté hnízdo). Drátolamy u stěny krytého parkoviště.

Karmelitská Téměř nesjízdná ulice. Mnoho aut, tramvají, zácpy, kostky a mnoho chodců. Lépe jet přes Kampu.

Průjezd Karlovými lázněmi Úzké místo s hustým provozem. Jeďte mezi kolejemi. Řidiči pochopí, že není bezpečné vás tu předjíždět. Nejen Auto*Mat zde chce pěší zónu s průjezdem tramvají a kol.

Sokolovská v nitru Karlína Sokolovská je s menším provozem aut i tramvají. Mezi Florencí a Urxovou se je střídavě jednosměrná. Jízda po tramvajových kolejích - lépe mezi kolejnicemi než u zaparkovaných aut.

Vítkovský tunel Při sjezdu dolů pozor na chodce. Pozor i za mokra, na dlažbě se tvoří blátíčko, které klouže víc než mokrá ulice.

Karlovo náměstí x Ječná Trasa na Karlově náměstí kříží Ječnou ulici. V pozadí vidět křižovatku s ulicí U Nemocnice.

Kaprova Legálně po směru šipky. V protisměru Platnéřskou o ulici vedle.

Cyklostezka mezi Kamýkem a Libuší 9.7.09 Praha cyklistická: Cyklostezky spojily Kamýk a Libuš.

Cyklostezka na Barrandovském mostě Cyklostezka na Barrandovském mostě.

Široká chodník na Jiráskově mostě Jiráskův most. Silný provoz. Chodník relativně široký. Jeďte po něm pomalu. Na náplavku s trasou A2 lze najet až u Mánesa či za Palackého náměstím. Hned u mostu jsou schody.

Cyklotrasa A 12 přes hranici města Na začátku listopadu 2007 byla vybudována cyklostezka, po které vede cyklotrasa A 12 z Prahy směrem do Českého krasu.

Konec Jindřišské Spodek Václaváku a konec Jindřišské je od dubna 2012 pěší zónou s povoleným průjezdem kol. Konec Jindřišské přechází davy chodců. Praha 1 dělá zaváděním pěších zón dobré kroky vpřed.

Jižní konec Karlova náměstí.

Jičínská x Přemyslovská Semafory. Jičínskou ulicí lze snadno jet dolů. Nahoru celkem také, auta mají snadnou možnost předjíždět kolo po kolejích.

Křížovatka Kapitána Jaroše Dva nové jednosměrné přejezdy pro cyklisty dle šipek. Nově přechod a široké ostrůvky. Nově je umožněno bezpečné nepřímé odbočení ke Štrossmayerovu náměstí. V roce 2012 konečně došl ... [more]

Stoupání Chorvatskou Chorvatská ulice s provozem je poměrně strmá a dlážděná, ve střední části bez chodníku (po něm se dají objet alespoň auta čekající před Korunní).

Chodník podél Sokolské Chodník podél Sokolské je úzký a s minimem chodců.

Stezka v průmyslové zóně V průmyslové zóně.

Frekventovaný chodník Masarykova nábřeží Páteřní trasa A2 na Masarykově nábřeží. Chodník u vody sice široký, ale také velmi frekventovaný. Doporučená vede po vozovce, jeďte středem pruhu, abyste nebyli nebezpečně p ... [more]

Chodníček podél Jeremiášovy Úzký chodník po severní straně Jeremiášovy lze použít jako cyklostezka. Je chráněný od aut a chodí zde málo chodců.

Úzký chodník, značený k vedení A33: Úzký, nepřehledný a používaný chodník mezi lávkou přes Bucharovu a zastávkou autobusu. Značený úsek s pokynem vedení kola.

Cyklochodník Značený cyklochodník podél ulice Argentinské.

Chodník Vídeňské Jede se tudy rozhodně lépe, než po frekventované Vídeňské. Stejně je tu nepříjemná zajížďka podchodem u křižovatky s jižní spojkou.

Frekventovaná pěší zóna Průjezd chodecky frekventovaným prostorem u stanice metra Ládví. Průjezd cyklistů od stanice metra do Burešovy ulice vyznačen piktokoridorem.

Frekventovaný chodník Poměrně frekventovaná stezka pro pěší a cyklisty u metra Chodov.

Chaplinovo náměstí Tramvajový výtah Smíchovské nádraží -> Sídliště Barrandov

Hybernská Hybernská bývá ve směru z centra ucpaná, zvlášť v odpoledních hodinách. Směrem k Bulharu má už dva pruhy, kde hodně parkují dodávky.

Hůrka (***) Mělká. Prověřený výtah (jinak pevné schodiště z nástupiště).

Stojan, hřiště v Centrálním parku Volný stojan, hřiště v Centrálním parku

Dlažba na náplavce Kočičí hlavy na výjezdu z náplavky pod Masarykovým nábřežím (cca 150 m). Dole retardér. Někdo jí objíždí po chodníčku u zábradlí, případně přímo po jeho obrubníku. Ty hrboly by bylo dobré ods ... [more]

Retardéry a kostky Nesmyslné retardéry 2x a kostky. Nejlepší zpomalení dopravy v této ulici jsou stejně chodci chodící po vozovce.

Zákaz jízdy přes hradní nádvoří V areálu Pražského hradu není dovoleno projíždět na kole. Mimoto je zde přes den velká frekvence chodců.

Hradčanská (***) Hluboká. Po rekonstrukci vestibulu se objevily eskalátory na uliční úroveň pro oba směry.

Stojan, před restaurací hotelu Nosál Michelský les, před hotelem Nosál. Stojan pro návštěvníky restaurace.

Praha - Hostivař Praha-Hostivař. Linka se zjednodušenou přepravou S9 (Praha - Benešov) a o víkendu také S41 (Roztoky - Libeň - Hostivař). Nástupiště přístupná beze schodů.

Praha - Horní Měcholupy Praha-Horní Měcholupy. Linka se zjednodušenou přepravou S9 (Praha - Benešov).

Křížení K Měcholupům A44: Křížení ulice K Měcholupům. Živý provoz. K přesunu na chodník blíže železničním zastávkám lze použít přechod.

Úsek bez cyklopruhů Nepříjemný úsek mezi dvěma částmi cyklopruhu na Hořejším nábřeží. Možnost jet po frekventované vozovce, úzkém chodníku či hrbolaté náplavce.

Homeport, Šaldova Stojan Homeport na rohu Sokolovské a Šaldovy. Naproti hotelu Ibis.

Homeport Lyčkovo náměstí Stojan Homeport, Lyčkovo nám, roh ulice Křižíkovy.

Homeport Karlínské náměstí Stojan Homeport, Roh Karlínského náměstí a Sokolovské, u pošty.

Homeport Křižíkova Stojan Homeport, Poblíž metra Křižíkova. Křížení ulic Thámova a Křižíkova.

Homeport Invalidovna Stojan Homeport, Metro Invalidovna.

Homeport Florenc Stojan Homeport, Florenc, u stěny vestibulu metra.

Homeport, prodejní místo Homeport prodejní místo, Pernerova 35, provozovna Datart Po-Pá 11:00 - 15:00 provozovna M2 Po-Pá 9:00 - 15:00 Veronika Pohlová tel: +420 602 255 288

U Pražské tržnice Nábřeží u tržnice. Odsud přes Štvanici na Rohanský ostrov by mimo jiné měla jednou vést pěší lávka. Před lety se opakovaně slibovalo, že by za nějaký ten rok měla stát. Poskytla by zkratku a nemus ... [more]

Praha - Holešovice zastávka Praha-Holešovice, zastávka. Linka se zjednodušenou přepravou S4 (Praha - Kralupy n.Vlt.). Legální přístup na zastávku z východu a ze severu.

Nádraží Holešovice Tramvajový výtah Nádraží Holešovice -> Vozovna Kobylisy / Sídliště Ďáblice. V době výstavby Trojského mostu možné různé výluky.

Hlubočepy Tramvajový výtah Smíchovské nádraží -> Sídliště Barrandov

Průjezd zastávkami Hlubočepy Vjezd z chodníčku na viaduktu do tramvajových zastávek Hlubočepy. Pro možné čekající cestující je lepší projet kus po tramvajovém pásu. Pozor na tramvaje!

Hlubočepská x Novoveská Trasa z Prokopského údolí a Barrandova se potkává v Hlubočepích na společné cestě do centra.

Praha - Hlavní nádraží Praha, Hlavní nádraží. Linky se zjednodušenou přepravou S7 (Praha - Beroun), S9 (Praha - Benešov) a S29 (Vysočany - Hl.n. - Strančice)

Havlíčkova x Na Florenci Křížení ulice Na Florenci a Havlíčkova. Ulice jsou často ucpané, je třeba kličkovat mezi auty.

Obousměrka Haštalská Touto částí ulice mohou kola v obou směrech. Od léta 2009.

Přerušená Ocelářská Ulice přehrazená. Vysoké obrubníky do úrovně chodníku. Umožnit průjezd kol přirozeně nikoho nenapadl.

Háje (bus.terminál, **) Mělká. Pevné schodiště z nástupiště do vestibulu, i na povrch, z vestibulu eskalátory (nahoru i dolů). Na druhé straně jsou eskalátory v obou směrech a také výtah zato začínají v nadzemním podl ... [more]

Háje (pasáž, ****) Mělká. Eskalátor a šikmý výtah vedou do nadzemní pasáže, bezbarierově přístupné od severu (kina a Kosmické ulice) a jihu (od Opatovské). Druhý vstup je z povrchu.

Flora (**) Hluboká. Eskalátor z nástupiště, pevné schody do vestibulu. Eskalátory na uliční úroveň v OC Flora (patrně s kolem zákaz vstupu).

Dukelských Hrdinů x Kostelní Křižovatka Dukelských Hrdinů x Kostelní.

Cesta s průjezdem cyklistů V Petřínských sadech buďte ohleduplní především při sjezdu dolů i na tomto legálním průjezdu.

Stezka i pruh V tomto směru a části Tupolevovy si můžete vybrat stezku po chodníku či cyklopruh.

Dlouhá Legálně podle šipky.

Divadelní A2 vede rovně, nyní je to v hustém provozu.

Depo Hostivař (*****) Povrchová stanice, nástupiště v úrovni chodníku, žádné schody.

Chodník Davídkovy Podjezd pod Libereckou. Pokud nejedete nahoru strmou Davídkovou, připadá v úvahu pouze levý chodník. Při jízdě Davídkovou od Ládví je také chodník jediný způsob, jak se tudy dostat na Bulovku.

U Negrelliho viaduktu Páteřní cyklostezka A2 podjíždí Negrelliho viadukt a odbočuje od Rohanského nábřeží.

Začátek cyklopruhu Tupolevova Cyklopruh začíná za kruhovým objezdem. Auta zprava vám mají dát přednost.

Nakole (1.11.2007): Pobřežní ulice – naděje pro pražské cyklisty.

Cyklopruh Makovského Od smyčky tramvají až k Plzeňské ulici.

Začátek cyklopruhu Hořejší nábřeží Začátek cyklopruhu. S přerušeními vede až na Janáčkovo nábřeží k mostu Legií.

Napojení ministerstva na A2 Napojení Ministerstva dopravy na cyklotrasu A2

Cykloobousměrka Bílkova V rámci projektu Bezpečné cesty do škol byl pro cyklisty zobousměrněn průjezd kolem SPŠ v Dušní ulicemi Dušní a Bílkovou, od ulice Milosrdných po ulici Elišky Krásnohorské.

Cestička podél tramvajové trati Podél tramvajové trati vede jen vydlážděná pěšinka. Škoda, že se tu při stavbě trati nepovedlo postavit plánovanou cyklostezku.

Polní cesta Polní cesta. Navazuje na silnici do betonárky s občasným provozem náklaďáků. Silnice také není průjezdná legálně.

Černokostelecká Jede se tudy docela snadno. S cyklopiktokoridorem a navíc mají auta dost prostoru na předjíždění.

Nové Butovice (*) Mělká, Pevné schodiště z nástupiště.

Buspruh Vídeňská Silný provoz aut. Jeden i více autobusů v pruhu za minutu. Ve směru k nemocnici do kopce tudíž těžko sjízdný pro kola. Pruh platí jen ve všední dny 6-10, 14-19. Ve směru dolů lze lépe jet vedlejší Thom ... [more]

Buspruh Opatovská Smíšený cyklo-buspruh v Opatovské.

Opatovská Vyhrazený pruh pro autobusy a kola.

Cesta, budoucí A25 Budoucí trasa A25 podél Rokytky do ulice Čelákovické.

Budějovická Mělká. Jižní vstup do stanice.

Budějovická x Olbrachtova Křížení Budějovické a Vyskočilovy, ve směru do centra je za křižovatkou nájezd na chodníkovou stezku A41.

Budějovická x Antala Staška Křižovatka Sedlčanské a Budějovické od centra. A41 se napojuje na hlavní ulici Budějovickou.

Praha - Bubeneč Praha-Bubeneč. Linka se zjednodušenou přepravou S4 (Praha - Kralupy n.Vlt.) a S41 (Roztoky - Libeň). Nástupiště přístupná beze schodů.

B+R Zličín Hlídané stání B+R u stanice metra Zličín. Krytý stojan. Vzdálenost od vestibulu cca 100 m.

B+R Ládví Hlídané stání B+R u stanice metra Ládví. Vzdálenost k vestibulu cca 200 metrů.

B+R Nádraží Holešovice Hlídané stání B+R u stanice metra Nádraží Holešovice. U vjezdu do P+R. Vzdálenost do vestibulu cca 100 metrů.

Botanická zahrada Pohled směrem do centra.

Cyklotrasa za závorou Cyklotrasa za závorou aneb veřejné prostory nejlépe ohradit. Prahou na kole 14.5.2008.

Křížení Francouzské Přímý průjezd z Blanické do Uruguayské není povolen, je třeba odbočit nepřímo s pomocí světelného přechodu. Při nelegálním průjezdu rovně můžete být v kolizi s tramvají. Pohled z Blanické.

Kus bahno a louže. Jinak panelka.

Panelová cesta Nezpevněná cesta a panelačka (200m).

Bahnitá pěšina u Prokopského potoka A33: Rozježděná, rozbahněná pěšina.

Před tunelem Vítkov Kousek od portálu bývalého železničního tunelu pod Vítkovem.

Dvorce Odbočení z A2 nahoru na Prahu 4

Víkendové kolony O víkendu bývá ulice Pod Hrachovkou ucpaná až k parkovištím ZOO.

Okolí ZOO ucpané o víkendech Za hezkého počasí silný provoz aut i chodců na příjezdové komunikaci k parkovišti u ZOO.

We welcome your feedback, especially to report bugs or give us route feedback.

My comments relate to: *


Your comments: *
URL of page: * https://praha.cyclestreets.net/area/page8.html
How did you find out about CycleStreets?:
Your name:
Our ref: Please leave blank - anti-spam measure

* Items marked with an asterisk [*] are required fields and must be fully completed.